Aktuality

Inovace ve výuce

Vážení ActivUčitelé, 

jako ActivPartner nejen pro východní Čechy Vás srdečně zveme na regionální setkání učitelů a vedení škol pod názvem INOVACE VE VÝUCE. Konference nabízí zajímavé přednášky, ale i praktické ukázky z výuky na tematických workshopech. Tématy, která na letošních setkáních budou rezonovat, jsou pochopitelně šablony, změna RVP v roce 2020 a její dopad na školy, STEAM vyučování, badatelská výuka přírodních věd, robotika, interaktivní panely, možnosti financování a mnoho dalšího.


Konference se konají:

20. 3. 2019 od 9 do 14 hod., CENTRUM ROBOTIKY, Cukrovarská 23C, Plzeň 3 - Jižní Předměstí, 301 00

27. 3. 2019 od 9 do 14 hod., Základní škola Ústí nad Labem, Mírová 2734/4, Ústí nad Labem, 400 11

28. 3. 2019 od 9 do 14 hod., Gymnázium České Budějovice, Česká 142/64, České Budějovice, 370 21

2. 4. 2019 od 9:00 na SPŠ, SOŠ a SOU Hradec Králové, Hradební 1029/2

3. 4. 2019 od 9 do 14 hod., Základní škola Tusarova 790/21, Praha 7, 170 00

10. 4. 2019 od 9 do 14 hod., SŠ technická a dopravní, Moravská 2/964, Ostrava-Vítkovice 703 00

11. 4. 2019 od 9 do 14 hod., Základní škola Brno, Tuháčkova 25, Brno 617 00


Po dopoledních společných přednáškách Vás spolu se společností PROFIMEDIA a dalšími organizátory zveme do naší moderními technologiemi a kvalitními lektory nabyté učebny, kde proběhnou následující ryze interaktivní semináře:

·         Individualizujeme výuku. Interaktivní dotykový panel v rukou učitele – tablety v rukou žáků.

·         Pokusme se o pokusy! Badatelské, žákovské experimenty nepatří jen do „laborek“.

·         Co je to ten „kóding“? Informatické myšlení jinak. Jednoduše. 


Věříme, že po obsahové stránce jsou konference připraveny velmi zajímavě. A my Vás na nich rádi přivítáme. Pozvánku a podrobný program akcí najdete v příloze.


Registrovat se můžete (Hradec Králové) zde. 

REGISTROVAT SE MŮŽETE (ostatní regiony) ZDE.


Těšíme se na setkání s Vámi ve Vámi vybraném městě.

V případě dotazů nás neváhejte kontaktovat.

 

Radek Beneš

T-E-V Pardubice, s.r.o. - ACTIVPARTNER pro východní Čechy

Tel: 777 236 699

Mail.: obchod@tev.cz


Co účastí na konferenci získáte?

 ·         Ucelené́ informace na kvalitně připravených přednáškách

·         Nové zkušenosti a dovednosti na inspirujících workshopech

·         Tipy do výuky, výstupy pro projekt „Šablony“ a výukové materiály

·         Certifikát o účasti na konferenci

 

Z programu doporučujeme!

přednáška

9:00– 9:30 Vane vítr, rozviňme plachty!

Prý se díky technologiím rychle mění svět a škola na to není schopna reagovat, zamyšlení nad pravdivostí rozšířeného klišé. Splnila se vize digitalizace školního prostředí pro rok 2020? Co přinese změna RVP a jaké budou vyhlídky do dalšího desetiletí? Jak od akademických proklamací dojít k jejich konkrétnímu naplnění? Filosoficko-historicko-metodologický exkurz.
Ing. Mgr. Miroslav Staněk, Ph.D.

SEMINÁŘE

11:00 – 11:30 Individualizujeme výuku. Interaktivní dotykový panel v rukou učitele – tablety v rukou žáků.

Jedna dotyková obrazovka dokáže nahradit interaktivní tabuli, projektor i počítač. Na workshopu se zaměříme na individuální práci žáků využívajících tablet jako nenahraditelnou výukovou pomůcku. Tato aktivita je základem při naplňování šablony s názvem “Využití ICT ve vzdělávání”. Představíme si výukové nástroje dotykové panelu, a to bez připojeného počítače. S tablety v ruce si vyzkoušíte, jak lze žáky vtáhnout do výuky a zároveň individualizovat tempo jejich práce. Ukážeme si činnosti jako posílání otázek, testů, doplňování cvičení, aktivizující hotové aktivity apod. Na závěr neopomeneme představit složení našeho komplexního řešení, které můžete výhodně financovat že Šablon II či jiných projektových zdrojů.

11:45 – 12:15 Pokusme se o pokusy! Badatelské, žákovské experimenty nepatří jen do „laborek“.

Účastníci workshopu se sami vrátí zpět do školních lavic. V roli žáků si budou moci sami vyzkoušet, jak by se dnes ve třídě učili o pojmech jako např. „vztlaková síla“, „barometrický tlak“ či „kyselost a zásaditost“. Průvodcem v poznávacím procesu jim vedle učitele ve třídě bude také tablet na lavici. Všechny fyzikální, chemické i biologické pojmy, se kterými se bude v hodině konceptuálně pracovat, si budou moci „osahat“ pomocí reálných pokusů sledovaných za přispění nejnovějších informačních technologií a měřicích senzorů. Na závěr neopomeneme představit složení našeho komplexního řešení, které můžete výhodně financovat že Šablon II či jiných projektových zdrojů.

 12:30 – 13:00 Co je to ten „kóding“? Informatické myšlení jinak. Jednoduše.

Zdá se, že všechna technika kolem nás, se nás najednou snaží „přechytračit“. Chytré jsou telefony, televize, ledničky, zásuvky, auta, celé domácnosti… Prý to najednou máme učit ve škole a vůbec z toho nejme moudří. Jaký je ale obecný jazyk nově vznikajícího světa? Musíme „umět slovíčka“ Pythonu, C++, JAVY (nebo byť jen Scratch) na to, abychom principu řeči strojů porozuměli? Workhshop představí tak trochu jiný přístup k pohledu na informatické myšlení. Zkusíme si na něm vytvořit řetězec logických instrukcí, bez jakékoli předchozí „znalosti programování“. A přesto si hned po první hodině dokážeme představit, jak např. může fungovat automatizovaný systém senzorů a aktorů v chytré domácnosti. Přijďte a zkuste si sami vytvořit „chytré rolety“ či „chytrý zvonek“… Možná z toho sami pak budete „chytřejší“… Na závěr neopomeneme představit složení našeho komplexního řešení, které můžete výhodně financovat že Šablon II či jiných projektových zdrojů.

Kompletní program najdete na www.inovacevevyuce.cz

Těšíme se na viděnou s Vámi.

Zpět

.